Читати детальніше

15-річний білозірець став призером міжнародного турніру з тхеквандо

15-річний білозірець став призером міжнародного турніру з тхеквандо

Ігорю Стоколясу 15 років. Він призер Міжнародного турніру «European King of Taekwondo», який відбувся торік у грудні. З Греції хлопець додому повернувся з двома медалями: ІІ місце в розділі «тул» і ІІІ – за «спаринг». Такою перемогою завдячує тренеру Євгенію Грицаю та голові Черкаської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка Івану Полудню.

Ігор займається тхеквандо 7 років. Живе та навчається у Білозір’ї, тренується у Смілі на базі НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3 – Колегіум». Цей вид спорту – головне хобі хлопця. У листопаді 2018 року спортсмен взяв участь у Відбірковому Кубку України на Чемпіонат Європи з тхеквандо у Харкові, здобувши там третє місце, а вже у грудні – в команді тренера Євгенія Грицая став учасником Міжнародного турніру «Король тхеквандо» у Салоніках. Там зійшовся на татамі з трьома суперниками – двома греками та українцем, до речі, черкащанином. За результатами поєдинків, Стоколяс виборов ІІ місце в розділі «тул» і ІІІ – за «спаринг».

Підготував призера міжнародного турніру тренер Євгеній Грицай. Досягненнями вихованця, з яким працює вже п’ять років, неабияк тішиться, адже конкуренція була шаленою – 1700 учасників із 17 країн світу.

– Різні стилі майстерності, різні учасники за віком, починаючи з 8-10 років і закінчуючи ветеранами. Рівень підготовки спортсменів високий. Бої були складні і водночас цікаві. Такі турніри – це досвід, який на вагу золота для кожного спортсмена. Тепер мені потрібно підтягнути гнучкість, техніку і силу, – робить висновки 15-річний спортсмен, а тоді зізнається, що насправді цієї перемоги могло і не бути, аби не знайшлися люди, небайдужі до його долі. – На поїздку в Грецію потрібно було 240 євро. Таких коштів у бюджеті нашої родини немає. А взяти учать у змаганнях для мене було дуже важливо. Про це я сказав сільському голові – Володимиру Міцуку, і вже він допоміг знайти людей, які відгукнулися на моє прохання.

Здійснити мрію Ігоря взявся голова Черкаської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка Іван Полудень:

– З великою повагою ставлюся до спортсменів взагалі, бо й сам все життя займаюся спортом. Коли дізнався, що перспективний спортсмен Ігор з Білозір’я може не поїхати до Греції через відсутність коштів на дорогу, не роздумуючи дав хлопцю гроші на квитки. І не шкодую, адже спортсмен повернувся з нагородами, чим прославив Україну та Черкащину на міжнародному рівні.

Міжнародний турнір виснажив хлопця, тому тренер наполягає, що спершу відпочинок, а далі підготовка до участі у Відбірковому Чемпіонаті України з тхеквандо, що відбудеться у Харкові, за результатами якого спортсмен має високі шанси потрапити у Збірну України та взяти участь у Чемпіонаті Європи, що відбудеться у квітні в Італії, та Чемпіонаті світу, запланованому на серпень 2019 року.