Читати детальніше

Обстежитися в онколога Черкаської ЦРЛ можна без направлення

Обстежитися в онколога Черкаської ЦРЛ можна без направлення

Аби обстежитися з профілактично метою, звертатися до онколога Черкаської ЦРЛ можна навіть без направлення. Усе, що потрібно знати про онкозахворювання, розповідає районний онколог Світлана Бондаренко.

За статистичними даними, показник захворювання на злоякісні новоутворення на Черкащині становить 35,5 на 100 тисяч населення. Не всі вони мають летальні наслідки.

– Потрібно запам’ятати, що рак – це не вирок. А вчасне виявлення захворювання та професійне лікування – шлях до одужання. Особливу увагу при ранньому виявленню передонкопатології та онкології приділяється обстеженню при профоглядах, що включає: рентгендіагностику легень, загальний аналіз крові, онкоогляд уролога та гінеколога, – зауважує лікарка. – Черкаська центральна районна лікарня повністю забезпечена діагностичною базою, яка включає колоноскопію – обстеження кишківника, гастроскопію – обстеження шлунку, рентгендіагностику легень та органів шлунково-кишкового тракту, УЗД-обстеження органів черевної порожнини, молочної залози, передміхурової залози, сечового міхура та гінекології. Також широко використовуються онкомаркери (аналіз крові на види раку). Усі бажаючі можуть пройти обстеження навіть без направлення.

Як зауважує фахівчиня, у Черкаському районі при профоглядах виявляють близько 25% онкохворих, інша частка – під час лікування хворих у стаціонарі та під час звернення людини на огляд в поліклініку. У разі виникнення підозри на онкопроцес пацієнта спершу обстежують за онкопрограмою у Черкаській ЦРЛ, а потім направляють на подальше лікування у Черкаський обласний онкологічний диспансер.

– Лікування онкозахворювань потребує тривалого часу та значних фізичних і моральних зусиль як з боку спеціалістів, так і самих пацієнтів та їхніх рідних, – зауважує Світлана Бондаренко. – У нашій лікарні хворі, а також їхні рідні, можуть отримати психологічну підтримку та консультацію. З досвіду вже скажу, що така підтримка однозначно сприяє одужанню. Разом з тим, хворі, які потребують паліативного лікування, можуть бути госпіталізовані на паліативні ліжка на базі Черкаської центральної районної лікарні.