Читати детальніше

На Смілянщині чекають на майбутніх «теліженків»

На Смілянщині чекають на майбутніх «теліженків»

З 1 вересня цього року на Черкащині працюватиме безаналоговий навчальний заклад – Смілянська спеціалізована мистецька школа Черкаської обласної ради.

Це перша в області загальноосвітня школа, де дітей, окрім базової програми, вчитимуть дизайну, флористиці, комп’ютерній графіці, виготовленню етнооберегів та іншим технікам ужитково-прикладного мистецтва.

І, що головне, і навчання, й перебування у закладі безкоштовне, за рахунок обласного бюджету.

Цей навчальний заклад відкривають на базі Смілянської загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів. Поштовхом для реорганізації стала реформа в українській системі освіті, у якій зникло поняття «інтернат». Ідея перетворити школу-інтернат на своєрідний мистецький пансіонат для школярів належить Черкаській обласній раді. Школа розташована безпосередньо в районному центрі Сміла.

– Зараз ми шукаємо здібних до прикладного мистецтва дітей. Наша мета – знайти їх і розвинути їхній творчий потенціал, – розповідає вчитель української мови та літератури Наталія Косенко. – Окрім того, діти отримають повну загальну середню освіту. Наша мистецька школа зможе прийняти до 300 дітей. Це приблизно по 30 учнів 1-11 класів. Наразі вже маємо 25 учнів. Щоб бути зарахованими на навчання, дітки проходять відбірковий конкурс – тестування. Щоправда, потрапити до 1 класу можна на загальних умовах, за заявою батьків. На учнів мистецької школи чекає різноманітне, цікаве й насичене подіями життя. У першій половині дня діти займатимуться за базовою шкільною програмою, – пояснює вчитель початкових класів Раїса Завгородня. – А по обіді на них чекатимуть безкоштовні гуртки за інтересами, спецкурси з флористики, дизайну, техніки декупажу, української вишивки, декоративного розпису, художньої обробки деревини тощо. Ми плануємо брати участь в обласних та загальноукраїнських виставках та олімпіадах, – продовжує вона. – Маємо надію, що наші вихованці посідатимуть призові місця.

Задля того, щоб виховати всебічно розвинені особистості, у школі створено належні умови, – стверджують педагоги.

– У нас сучасні класи. Кожна класна кімната має свій дизайн і неповторний стиль, – наводить приклад Наталія Косенко. – Зараз триває ремонт приміщень. Зокрема, осучаснюється кімната для творчості, де зазвичай відбуваються виставки.

Творча атмосфера панувала у цьому навчальному закладі і до перетворення на мистецьку школу – проводили гуртки з прикладного мистецтва та організовували виставки. Зокрема, Інна Минько вчила охочих вишивати бісером та створювати оздоблення в техніці «декупаж». Зараз у школі триває не лише відбір учнів, а й кадровий.

– Відомо, що викладати у нас запропонували смілянській майстрині Ользі Пономаренко. Вона і раніше підсобляла нам: вчила дітей вишивати і робити ляльки, допомагала організовувати виставки, – пригадує Наталі Косенко. – Працювати у нас запропонували і Олександру Клімашевському. Він нерідко проводив для дітей майстер-класи з квілінгу та модульного оргігамі.

Стати учнями Смілянської мистецької школи зможуть не лише місцеві дітки, а й жителі з віддалених районів. Адже в школі є не лише традиційні «їдальня-навчальний-корпус-медпункт», а й пансіонатні кімнати. Проживання також безплатне.

– Ми очікуємо, що наші діти не просто отримають у нас базову освіту та знання технік ужитково-прикладного мистецтва, а й зможуть застосувати їх в повсякденному житті, – підсумовує Наталія Косенко. – Можливо, хтось із них у майбутньому працюватиме в цій галузі. Щоб допомогти в цьому, наша школа вже уклала договір про співпрацю з Черкаським художньо-технічним коледжем.

Ілона Левченко