Читати детальніше

Кір належить до найбільш заразних недугів

Кір належить до найбільш заразних недугів

На сьогодні в Черкаському районі є 1390 доз вакцини проти кору виробництва Бельгії. Зробити щеплення можна амбулаторіях чи ФАПах за місцем проживання після огляду сімейним лікарем. Районний інфекціоніст Черкаської ЦРЛ Галина Аза розповідає, що треба робити, щоб уникнути захворювання.

– Ситуація із захворюваністю на кір загострилася з кінця 2018 року і досі триває. Треба запам’ятати раз і назавжди – кір належить до найбільш заразних недугів. Єдиним способом уникнути захворювання є вакцинація. Це важливо знати людям, які думають, що «якось воно омине без щеплення». Не омине. Або людина має антитіла проти кору, або ні. І ніякі імуностимулюючі чи імуномодулюючі препарати не допоможуть ні для профілактики, ні для лікування. На сьогодні в амбулаторіях наявна високоякісна вакцина для щеплення. Натепер діти першого року життя нашого району щеплені проти кору на 88,4%, діти 6 років – 93,7% та на 75% позапланово дорослі, – розповідає лікарка. – Великий відсоток відмов від вакцинації залишається у Хуторах та Сагунівці.

Торік на території населених пунктів Черкаського району зареєстровано вісім випадків кору, середній вік хворих 14-32 роки.

– Усі хворі інфікувалися при перебуванні в інших регіонах України. У чотирьох випадках хвороба проходила з ускладненням, мала місце пневмонія. Усі пацієнти, які лікувалися в інфекційному відділенні Черкаської ЦРЛ, одужали, – розповідає Галина Андріївна.

Якщо виникла підозра на кір, то треба викликати лікаря, бо ця хвороба потребує чіткого підтвердження діагнозу. Інкубаційний період триває 8-17 днів, в середньому – 11-13. Початок захворювання гострий. Визначається появою гарячки, кон'юнктивіту, нежитю, кашлю, тому, поки не з’явиться висипання, його можна сплутати із звичайною ГРВІ. Висипання у хворого з’являються через 3-4 дні. Спершу за вухами, на голові, потім переходить на обличчя та шию, верхню частину грудної клітки. На 2-3 день спускається на тулуб, руки, стегна.

– Кір – це дуже серйозна хвороба з огляду на ускладнення, які можуть розвиватися. Це, зокрема, пневмонія. Її часто фіксують у дітей раннього віку чи в осіб із ослабленим імунітетом, а іноді у здорових людей. Лікування складне і тривале. Але найгрізнішим ускладненням кору є енцефаліт – тяжке ураження нервової системи, яке, на жаль, іноді закінчується летально. Звісно, не всі, хто захворів, матимуть ускладнення. Але факт полягає у тому, що це абсолютно ймовірно. Усе залежить від індивідуальних особливостей організму, – наголошує лікарка. – Якщо у вас був контакт із хворим на кір, то необхідно терміново звернутися до сімейного лікаря за консультацією та виконувати його рекомендації.