Читати детальніше

Де можна здобути якісну профтехосвіту?

Де можна здобути якісну профтехосвіту?

Трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, слюсарів, електрозварників, мулярів, лицювальників-плиточників, кухарів, офіціантів, барменів і не тільки безкоштовно навчають у Мокрій Калигірці Катеринопільського району, Шполі та Ватутіному. «Сільські обрії» дізнавалися, як готують випускників, що відповідатимуть запитам ринку праці на базі ДНЗ «Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області».

Головна місія закладів професійно-технічної освіти – забезпечити ринок праці необхідними кадрами відповідно до потреб сучасної економіки. Щоб профтехучилища Катеринопільського, Звенигородського та Шполянського районів Черкаської області виконували свою місію, у 2016 році прийняте рішення їх оптимізувати у Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти з центральним офісом у Мокрій Калигірці. Поки що такий центр єдиний в області.

– Ми займаємося підготовкою фахівців за 15 спеціальностями, – розповідає директор центру Станіслав Кошолап. – Трактористи-водії, кухарі-кондитери, офіціанти-бармени, електрозварники, слюсарі автосправи, електрозварники ручного зварювання, муляр-штукатур, лицювальник-плиточник, маляр і продавець продовольчих товарів. Окрім того, ми врахували інтереси на ринку праці й робимо ліцензування на нову спеціальність – у новому навчальному році навчатимемо дітей виконувати фасадні роботи та утеплювати будинки.

Якісна професійна освіта можлива за умови, коли є сучасне обладнання, інноваційний педагог та кваліфікований майстер. Тривалий час інвестиції у профтехосвіту були обмеженими, що й призвело до зниження престижу цього напряму серед українців. Упродовж двох років на рівні держави взялися виправляти цю ситуацію. За словами Станіслава Кошолапа, після відкриття багатопрофільного регіонального центру вдалося покращити профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді, набрати більше студентів та повністю оновити матеріально-технічну базу навчальної та виробничої частин для них. За різними спеціальностями освіту на базі Центру здобувають щороку понад 800 студентів.

– Найбільш затребуваними наразі є професії аграрного, кухарського та електрозварного напрямків, – зауважує директор. Щороку ми випускаємо понад 300 кваліфікованих фахівців, які вже можуть або працювати, або продовжити навчання за спорідненими спеціальностями у ВНЗ.

Для створення нового іміджу профосвіти, а також підвищення кваліфікації робітників багатопрофільний регіональний центр започаткував співпрацю з професійною італійською школою «Манфредіні». Представник закладу Мірко Падован підписав із директором регіонального центру угоду щодо міжнародних обмінів для студентів і викладачів, які відбудуться уже найближчим часом.

– Окрім того, ми проліцензували підготовку водіїв екскаваторів, комбайнів та погрузчика «Моніту» на тримісячних курсах для людей старшого віку. Ці курси будуть платні, – розповідає директор.

 Довідково:

Для того, аби стати студентом багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, випускникам 9, 11-х класів потрібно подати такі документи: заяву (на ім’ директора), оригінал документів про освіту, медичну довідку за формою 386-у, шість фотокарток (3х4), копію паспорту, ідентифікаційного коду та чорнобильського посвідчення (за наявності). Вступних випробувань немає. Навчання безкоштовне. Для проживання надається гуртожиток – у Мокрій Калигірці та Шполі він розрахований на 100 дітей, у Ватутіно – на 200. Окрім того, студенти мають безкоштовне 3-разове харчування. Навчання, залежно від спеціальності, триває від 1 до 3,5 років.

 Торік у Центрі повністю оновили матеріально-технічну базу та створили комфортні умови для роботи майстрів та навчання студентів: у навчальних кабінетах зробили ремонти, оновили автопарк сільськогосподарської техніки, переобладнали лабораторію та кухню, реконструювали спортивний майданчик.

Для практичного відпрацювання теоретичних знань поблизу виробничої бази у Мокрій Калигірці за закладом профтехосвіти закріплено 100 га землі. Там студенти навчаються орати, сіяти, обробляти та збирати врожай. У планах директора – реконструювати частину приміщення Центру під виробниче кафе, де студенти-кухарі, продавці виробничих товарів та офіціанти проходитимуть виробничу практику. Кілька тижнів тому студенти поруч з адмінбудівлею посадили 150 фруктових дерев: черешня, яблуня, вишня, груша, абрикоси.

Проте не навчанням єдиним живуть вихованці профтехосвіти. Центр має свою футбольну команду «БРЦПО-Мокра Калигірка», яка успішно заявляє про себе на рівні місцевих та регіональних турнірів. Окрім того, вихованці та майстри регіонального центру постійні учасники та призери авто-перегонів на ретро-автомобілях (для цього директор закладу спеціально закупив «запорожці», – авт.), що проходять у Черкасах, про що свідчать численні кубки та грамоти.

 Адреси філій Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області:

с. Мокра Калигірка, Катеринопільський район, вул. Шкільна, 21

 м. Шпола, вул. Дар’ївська, 126

м. Ватутіне, вул. Воїнів-інтернаціоналістів, 1.