Читати детальніше

В Іваньківській ОТГ можна слухати духову музику просто неба

В Іваньківській ОТГ можна слухати духову музику просто неба

Концерти, розважальні вечори, державні та релігійні свята – стали невід’ємною частиною культурного дозвілля жителів Іваньківської ОТГ.

Від найменших до найстарших. Приміром, для дітей у центрі села Іваньки, якраз напроти будівлі сільської ради, завдяки спонсорській допомозі БФ «Кернел», колишнього депутата ВРУ Валентина Ничипоренка та місцевому бюджету облаштували дитячий майданчик. На черзі – зробити там відповідне покриття. А за кількадесят метрів від майданчика щосуботи для людей старшого покоління презентує концертну програму сільський духовий оркестр та народний фольклорний колектив «Іваньчанка». Це місце відпочинку стало улюбленим для багатьох поколінь. А колись там був стихійний ринок.

У віддаленому від центра Іваньок мікрорайоні – Полківничому (так за історичною назвою та традицією називають свій мікрорайон місцеві люди. Хоча з 50-х років це селище стало частиною Іваньок, – авт.) за ініціативи депутата сільської ради Петра Івановича Горущенка в частині будівлі колишнього дитячого садка облаштували власний культурний центр. Тут збираються сільчани досить поважного віку, аби відсвяткувати дні народження, або ж провести в останній шлях свого односельця. А ще тут щовечора можуть відбуватися «посиденьки з обговоренням» найважливіших подій у селі.

 

А ось у сільському будинку культури в Крачківці завідуюча бібліотекою вирішила учнівську молодь відірвати від комп’ютерів за допомогою фоамірану. Ще два роки тому вона організувала гурток, де не лише діти, а й дорослі із задоволенням виготовляють поробки з цього матеріалу – це і прикраси для волосся, і оздоблення хатнього інтер’єру, і подарунки друзям та родичам.

Навколо у бібліотеці розставлені орхідеї, соняшники, бузок та інші квіти, зроблені з фоамірану.

– До нас навіть бабусі приходять та виготовляють такі подарунки своїм онукам, – розповідає завідуюча Наталія Казанцева.

Діти кажуть, що навчатися цьому мистецтву легко. Приміром, Інна охоче демонструє процес виготовлення троянд, які збирається подарувати мамі. Спершу робила прикраси для себе та дарувала подругам.

– Для їх виготовлення потрібен олівець, ножиці, фоаміран, пістолет для склеювання пелюсток. Спершу потрібно вирізати квітки, а потім по черзі склеювати, – розповідає дівчинка. 

Громада поступово займається облаштуванням у закладах культури опалення. Приміром, тепловий генератор поставили вже у Крачківському будинку культури. У планах – облаштувати такий же в Іваньківський. Саме приміщення дуже велике.  

– У нас функціонує гурток художнього читання, а також хореографічний, драматичний, сольного співу для дітей та дорослих гуртки, – розповідає директор Іваньківського будинку культури Наталія Іванівна Юрчик. Вона генератор креативних ідей для проведення сільських заходів. – Приміром, мені не подобається, коли ведучі виходять з папками проводити концертні програми. Ми шукаємо різні форми, способи та методи їх організації. В основному стараємося проводити концерти в театралізованому дійств. Уже традиційними стали «Вечорниці-жартівниці» на перше квітня. Людей приходить більше, аніж на інші свята. У нас є мініатюри, пантоміми.  

А ще в Іваньківській ОТГ є власний парк «Олександрія» – з місточками через ставок, альтанкою, фонтанчиками та капличкою. Фактично він є власністю не функціонуючого нині Іваньківського спиртового заводу. Проте місцеві владці нині міркують над тим, щоб з нього зробити туристичну родзинку в громаді.

– Цей парк рукотворний. Його власноруч побудували працівники заводу, тому з нашого боку було б дуже неправильно занедбати його. Можливо, це буде міжмуніципальний договір про розвиток туристичної сфери, на кшталт підписаного між головами Буцької та Кам’янської ОТГ, – припускає керівниця громади Леся Поліщук. – Нещодавно ми завершили роботу і затвердили на сесії стратегію розвитку громади до 2023 року, де одним із пунктів є саме створення туристично привабливих місць у громаді. Серед них і цей парк, і реконструкція старої церкви в Тимошівці та ін. Проте про конкретні рішення ще зарано говорити.

На День Незалежності громада проводить День села. Зазвичай на такі заходи вони запрошують відомих черкаських виконавців. Масові гуляння із сільською кашею та юшкою відбуваються на Трійцю, свято Івана Купала. Для жителів громади це стало доброю традицією, якою вони охоче діляться з іншими.